10 تکنیک برای افزایش ماندگاری ادکلن شما

اینجا قرار است 10 نکته کاربردی را در اختیار شما قرار دهیم تا با رعایت آنها هم ماندگاری عطر طولانی‌تر شود و هم با تقویت رایحه، عطر خوش بوی شما تمام طول روز همراهتان باشد.

افراد پول، وقت و انرژی قابل‌توجهی صرف انتخاب و خرید عطر مطلوب و ایده‌آل خود برای استفاده روزانه می‌کنند اما ناگهان متوجه می‌شوند رایحه عطر تنها از چند ساعت پس از استفاده در اصطلاح یا کاملا پریده یا خیلی ضعیف شده است. ضدحال بزرگی است اما خبر خوش این است خیلی راحت می‌توان جلوی این ضرر را گرفت.

 

با همین 10 نکته ساده می‌توانید از بوی عطر خود برای مدت بیشتری لذت ببرید:

1- عطر خود را روی نقاط نبض‌دار مثل مچ دست، پشت زانو و مچ پا بزنید.

2-  عطری را انتخاب کنید که با شما و برای شما باشد و به کارتان بیاید. در صورت امکان به جای ادو تویلت و یا عطر و ادکلن سبک‌تر، سراغ ادوپرفیوم بروید. ممکن است در ابتدا هزینه بیشتری روی دست شما بگذارد، اما در درازمدت از نظر مالی به صرفه‌تر است، زیرا ادو پرفیوم حاوی روغن بیشتری است که باعث می‌شود عطر دوام بیشتری روی پوست داشته باشد.

3.عطر مورد علاقه خود را در جایی خنک و تاریک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید. نور و گرما روی کیفیت، ماندگاری و رنگ عطر تاثیر منفی می‌گذارد.

4- پیش از زدن عطر آن قسمت از پوست که قصد دارید عطر را روی آن اسپری کنید با کرم و یا لوسیون بدون بو مرطوب کنید. در واقع لوسیون باعث می‌شود عطر به پوست شما بچسبد و در نتیجه ماندگاری آن بیشتر شود.

5-اگر عطر شما مناسب استفاده بر روی مو است، پیش از استعمال موهای خود را کاملا از هم باز کنید و باد بدهید سپس به آرامی عطر را روی آنها اسپری کنید. موهای شما عطر را می پوشانند و باعث می شوند عطر دیرتر تبخیر شود. به این ترتیب با هر موجی که در طول روز در موهای شما می‌افتد عطر نهفته در لابلای موها رها شده و رایحه آن فضای اطراف را عطرآگین می‌کند‌.

6- پس از زدن عطر، هرگز مچ دست‌ها را به هم نمالید زیرا اصطکاک باعث می‌شود نت‌های بالایی یا اولیه که معمولا سبک هستند به سرعت تبخیر شوند.

7- اسپری کردن عطر بر روی روسری و شال محبوبتان و یا روی لباس، البته با ظرافت و به آرامی، روش نسبتا مناسب دیگری است برای پوشاندن عطر و کاستن از سرعت تبخیر آن. با این حال مراقب باشید که بیش از حد و از فاصله بسیار نزدیک اسپری نکنید، زیرا روغن موجود در عطر می‌تواند پارچه را لکه‌دار کند. شاید راه بهتر این باشد که عطر را فضای مقابل خود اسپری و سپس از میان ذرات معلق آن در هوا عبور کنید.اسپری کردن عطر بر روی روسری و شال محبوبتان و یا روی لباس، البته با ظرافت و به آرامی، روش نسبتا مناسب دیگری است برای پوشاندن عطر و کاستن از سرعت تبخیر آن. با این حال مراقب باشید که بیش از حد و از فاصله بسیار نزدیک اسپری نکنید، زیرا روغن موجود در عطر می‌تواند پارچه را لکه‌دار کند. شاید راه بهتر این باشد که عطر را فضای مقابل خود اسپری و سپس از میان ذرات معلق آن در هوا عبور کنید.

8-می‌توانید عطرهای خود را در طول روز روی یکدیگر استفاده کنید. برخی از عطرها به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا لایه لایه و یا به تنهایی استفاده شوند. مثلا می‌توانید یکی از عطر هایتان را بزنید و سپس در طول روز با عطری دیگر رایحه خوش خود را تجدید کنید. با این کار شما رایحه‌ای مختص به خود از ترکیب دو عطر ساخته‌اید. در این مسیر هیچ محدودیتی وجود ندارد جز مرزهای تخیل خود شما.

9-بهترین وقت استفاده از عطر هنگامی است که دوش گرفته‌اید و پوست خود را با روغن و یا لوسیون بدون بو مرطوب کرده‌اید. اکنون می‌توانید عطر را درست پیش از پوشیدن لباس بر روی قسمت مرطوب شده پوست بزنید. این کار باعث می‌شود که عطر به پوست و لباس بچسبد و به آرامی با حرکت و دمای بدن شما در طول روز آزاد شود.

10-مهمترین نکته این است که عطری را انتخاب کنید که دوستش دارید و آن هم شما را دوست دارد. به عبارت دیگر، عطری را بیابید که مکمل شما باشد؛ عطری که تحسین دیگران درباره شما را به درستی برانگیزد.https://diviz.ir/