• عطر چیست و چند نوع است ؟

عطرها از ۷۸ الی ۹۵ درصد الکل طبیعی و همچنین اسانس‌های روغنی ساخته می‌شوند. در هر عطری اندازه ای که اسانس روغنی به‌کار رفته چقدر باشد، اسامی مختلفی به عطرها می‌دهد که خوب است در مورد آنها بدانید تا هنگام خرید انتخاب دقیق‌تری داشته باشید.

Perfume پرفیوم‌ها: پرفیوم‌ها بهترین و بادوام‌ترین نوع رایحه‌ها با ۲۲درصد اسانس روغنی هستند.

Eau De Perfume  ادو پرفیوم‌ها: بعد از پرفیوم‌ها، ادوپرفیوم‌ها قرار می‌گیرند. این گروه با داشتن ۱۵ الی ۲۲درصد روغن‌های معطر رتبه دوم را به‌دست می‌آورند.

Eau de Toilette ادوتویلت‌ها: این دسته۸ تا ۱۵درصد اسانس روغنی دارند و از ماندگاری کمتری برخوردارند.

 •  ترکیب پرفیوم ها به چه شکلی است؟

پرفیوم‌ها بهترین و بادوام‌ترین(ماندگارترین) نوع رایحه‌ها با ۲۲درصد اسانس روغنی هستند.

 •  ترکیب ادو پرفیوم ها به چه شکلی است؟

بعد از پرفیوم‌ها، ادوپرفیوم‌ها هستند. این گروه با دارا بودن ۱۵ الی ۲۲درصد روغن‌های معطر رتبه دوم ماندگاری را دارند.

 •  ترکیب ادو تویلت ها به چه شکلی است؟

بعد از پرفیوم و ادو پرفیوم ها ، دسته بندی بعدی را ادوتویلت‌ گویند.
این دسته۸ تا ۱۵درصد اسانس روغنی دارند و ماندگاری کمتری نسبت به دو مورد قبلی برخوردارند.

 • راه مناسب برای اسپری کردن عطر چیست ؟

آن را از فاصله ۲۰ سانتیمتر از پوست خود اسپری کنید. حتی اگر اسپری کردن را روی یک منطقه بزرگ از پوست انجام دهید این امر باعث میشود تا رایحه ی عطر شما بیشتر بماند.

 •  عطر را باید چگونه نگه داری کرد؟

عطرتان را در مکان سرد و خشک و دور از نور مستقیم آفتاب و منبع گرمایی نگه داری کنید.

گرما یا سرمای شدید تعادل ظریف روغن را در عطر از بین برده و بوی آن را تغییر می دهد.

هنگامی که شیشه ی عطر باز است از آن استفاده کنید، زیرا زمانی در عطر باز است تبخیر می شود و بهترین اسانس ها نیز به تدریج زمان محو می شوند. اگر شما عطری را در تابستان و دیگری را در زمستان ترجیح می دهید، عطری را که استفاده نمی کنید در قسمت مخصوص سبزیجات داخل یخچال نگه داری کنید.

 • استفاده از دو رایحه همزمان را پیشنهاد می کنید؟

هنگامی که شیشه ی عطر باز است از آن استفاده کنید، زیرا زمانی در عطر باز است تبخیر می شود و بهترین اسانس ها نیز به تدریج زمان محو می شوند. اگر شما عطری را در تابستان و دیگری را در زمستان ترجیح می دهید، عطری را که استفاده نمی کنید در قسمت مخصوص سبزیجات داخل یخچال نگه داری کنید.

 • استفاده از دو رایحه همزمان را پیشنهاد می کنید؟

خیر ، به این دلیل که هر عطری کامل و متعادل ساخته شده است ؛ اگر عطری را روی عطر دیگر استفاده کنید ممکن است رایحه ی جدیدی بسازد اما ممکن است بیشتر شبیه بوی عود باشد . البته با مدرنیزه شدن فرهنگ عطر ، عطرهایی نیز هستند که به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار می گیرند.البته اگر شما آشنایی کافی داشته باشید میتوانید این کار را انجام دهید.

 • عطر را باید چه زمانی نباید استفاده کرد؟

در مقابل نورخورشید، عطرها تمایل دارند تا با نور یو وی واکنش نشان دهند که در این صورت محرک پوست بوده و اغلب منجر به تغییر رنگ پوست می شوند. با این حال، برخی از عطرهای بدون الکل با فرمول خاص وجود دارند که استفاده از آنها در تابستان بدون عوارض است.

 • حس بویایی ما از چند سالگی شروع به کار می کند ؟

از بدو تولد . ۲۰ روز پس از تولد کودک بوی مادر خود را شناخته و نسبت به آن واکنش نشان می دهد .

 • برای همسرمان چگونه یک عطر مناسب هدیه بگیریم؟

از مطمئن ترین راه ها این است که بفهمیم او چه عطری دوست دارد، نام عطرهای مورد علاقه ی او چیست. وقتی که شما نام های جادویی را داشتید یک مشاور آگاه قادر خواهد بود به شما کمک کند تا از هم خانواده های عطرها، عطر به خصوصی را انتخاب کنید که او دوست داشته باشد. در صورتی که شما نام عطر مورد علاقه ی او را نمی دانید از یک مشاور پیشنهاد بخواهید، مشخصات خانمی که می خواهید برای او هدیه بگیرید را بگویید. رنگ مو و سن او . سبک لباس پوشیدن یا شخصیت و فعالیت های او را مطرح کنید. از مشاورتان بخواهید ۳ عطر به شما پیشنهاد کند فقط ۳ تا نه بیشتر، عطر آنها را روی کاغذ تست کنید، بو کنید عجله نکیند، کدام عطر با شما صحبت می کند؟ سعی نکنید منطقی باشید، ریسک کنید! اجازه بدهید غریزه تان کارش را انجام بده، در نهایت بینی شما کامل ترین و بهترین گزینه را پیدا خواهد کرد.

 • برای تست عطر چه روشی  بهتر است؟

آن را روی کاغذ و یا دستمال کاغذی امتحان کنید این به خوبی تست کردن روی پوست خود نیست اما بهترین چیز بعد از آن است.

 • در چه نقاطی از بدن ، نبض وجود دارد؟

در داخل مچ دست، در داخل آرنج ، در زیر لاله ی گوش نه در پشت گوش، در زیر گلو، در پشت زانو، و هر جای دیگری از بدن که شما احساس ضربان قلب دارید.