حقایقی عجیب از عطرها

حقایقی عجیب از عطرها

حقایقی عجیب از عطرها

دنیای عطر و پرفیوم ، دنیای عجیبی است، گاه با منطق گره می خورد و گاه با حس! در این مطلب سعی شده است
تا درباره 7 حقیقت این دنیا که شنیدن آن جالب است صحبت کنیم. این مطلب را اصلا از دست ندهید!

1 – عنبر ماده ای بسیار خوشبو

تعریف عنبر را حتما تا کنون شنیده اید و یا در اشعار شاعران به وصف آن برخورد کرده اید. جالب است بدانید عنبر ماده ای بسیار خوشبو است که از ادرار جناب نهنگ عنبر ترشح می شود.این ماده به عبارتی حاصل زیاده روی این حیوان عظیم الجثه در خوردن شام شب است.

عطر عنبر مانند مشک حاصل واکنش طبیعی بدن حیوان است و به همین دلیل در دسته گران ترین عطرها جای دارد.

2- رایحه عطرها بر روی پوست های مختلف

نکته بعدی که جالب است بدانید این است که رایحه عطرها بر روی پوست های مختلف متفاوت است.
اگر شما عطر و پرفیوم را به دوستتان اسپری کنید بویی که از آن به مشام شما می رسد با رایحه ای که ناشی از اسپری عطر بر روی بدن شما است متفاوت است!علت آن این است که عطر و پرفیوم ساختار شیمیایی بسیار فعالی دارد که فورا با چربی پوست واکنش داده و رایحه ای متفاوت می سازد. پس اگر تغییری حس کردید به دلیل تفاوت در پوست است.

3- بینی با ارزش یک میلیون دلار!

مستر نوز یا همان آقای بینی در هر شرکت عطرسازی وجود دارد. شغل شریف این زحمت کشان بو کشیدن است.
شاید به نظرتان خنده دار بیاید ولی داشتن فردی با حس بویایی قوی از اوجب واجبات است در این صنعت!
چنان چه مطابق اخبار آقای ژان کارل فرانسوی ( مستر نوز برند Miss Dior ) بینی خود را یک میلیون دلار بیمه کرده بوده است!

4- عطر های گلی

عطر گل هایی مثل یاس، نرگس، شب بو و سایر عطرهای این دسته، جزو پرفروش ترین ها و پرطرفدارترین ها هستند. اما باید عرض کنم که هیچ کدام آن ها از رایحه گل خود گرفته نمی شوند و همه آن ها حاصل ذهن خلاق و البته متشوش سازندگان عطر هستند.

مثلا رایحه گل یاسمن از گل یاسمن گرفته نمی شود بلکه از ماده ای به نام “قیر ذغال” به دست می آید. کاری که حتی ذهن از ما بهترون هم نمی تواند به آن خطور کند و فقط از آدم دو پا برمی آید.

5- رایحه خوش قصاب خانه

حتما تا به حال عطر قهوه، هلو و … را شنیده اید اما اگر این سایت قابلیت شرط بندی را هم داشت، شرط می بستم که اسم رایحه خوش گوشت خوک را نشنیده اید!

این رایحه در سال 1920 توسط قصابی خوش ذوق به بازار عرضه شد. این رایحه ترکیبی از 11 رایحه مختلف گوشت خوک است و به افتخار این حیوان عطر بیکن نامیده شد.

6- گران ترین عطر و پرفیوم جهان

این قسمت بیشتر برای خانم ها نوشته شده است تا از این به بعد کادو تولدشان را عطر Imperial Majesty از برند Clive Christian طلب کنند. این عطر به عنوان گرانترین عطر در این صنعت شناخته می شود و قیمت آن 215 هزار دلار می باشد.

البته این مقدار بیشتر به علت شیشه کریستال آن است که با طلای 18 عیار و یک الماس 5 قیراطی مزین شده است.

7- رایحه سیگار

عطر و پرفیوم سیگار یکی از پرطرفدار ترین رایحه هاست که در سال 1921 توسط (مولینارد Molinard ) عرضه شد. این عطر تا کنون فروش بسیار خوبی خصوصا در میان مردان سیگاری داشته است. چرا که با این حربه می شود از سوالات مادر و یا همسر درباره مصرف سیگار جان سالم به در برد.

 

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید