تاثیر عطر بر روحیه

تاثیر عطر بر روحیه

 عطر و روحیه انسان

شناخت تاثیر عطر بر روحیه انسان سابقه ای دیرینه دارد. یافته های تاریخی نشان می دهد بشر از ۳۰۰۰ سال قبل به تاثیر رایحه بر روحیه انسان و خواص درمانی گیاهان پی برده و از آن در درمان بیماری ها استفاده کرده است.

تاثیر عطر بر روحیه انسان امروزه نیز یکی از موضوعات داغ تحقیقاتی است که محققان بسیاری بر روی آن تمرکز کرده اند. یکی از آخرین نشست هایی که به منظور تبادل نظر در خصوص آخرین دستاوردها در این زمینه  با عنوان رایحه و روان برگزار شده است، نشست سالانه انجمن عطر IFRA انگلستان است.

نشست انجمن عطر IFRA در سال ۲۰۱۸ در تاریخ ۱۰ اکتبر برگزار شد. موضوع سخنرانی‌ها در این نشست بر ارتباط بین عطر و سلامت روان انسان متمرکز بود. این نشست مجالی برای علاقمندان به ادکلن و رایحه ایجاد کرد تا از آخرین نقطه نظرات کارشناسان رایحه در خصوص تاثیر عطر بر روحیه انسان آگاه شوند و در خصوص جدیدترین تحقیقات این حوزه، اطلاعات بدست بیاورند.

این نشست در سال ۲۰۱۸ هم زمان با روز جهانی بهداشت روان برگزار شد. اتفاقی که سبب شد تا نام این همایش از موضوع بهداشت روان الهام بگیرد. موضع امسال این نشست این بود: “تاثیر رایحه بر روح و روان”.

عطر و روحیه انسان

عطر و روحیه انسان

گسترش روز افزون گرایش پژوهشگران به موضوع بهداشت روان بهانه ای شد تا در این نشست، مهمترین تحقیقاتی که در این زمینه تاثیر رایحه بر روحیه انسان انجام شده، مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

حس بویایی ما انسان‌ها همواره با حس رضایت و خوشبختی ما از دهه‌های قبل همراه بوده و هست. از استفاده ادکلن برای پوشاندن رایحه‌های بد تا ایجاد محیطی دلنیشین و رضایت بخش برای بهبود احساساتمان در زندگی روزمره، امری رایج است.

مطلب جالب و خواندنی استفاده از ادکلن در بارداری را از دست ندهید.

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید