ادکلن در بارداری! استفاده کنیم یا نه؟

استفاده از ادکلن در بارداری

ادکلن در بارداری

ادکلن در بارداری مساله این است! با شروع بارداری، روح و سیستم بدن خانم­ها دستخوش یکسری از تغییرات می­شود. تغییراتی که شاید برای مادر زیاد خوشایند نباشد و از آن رنج ببرد. حتی برای خانم­های باردار یکسری محدودیت­هایی مشخص خواهد شد که بهتر است آنها را رعایت کنند تا به نوزاد لطمه­ای وارد نشود. اما در این بین یکی از مواردی که برخی از خانم­ها به آن تاکید دارند و گاهی عدم استفاده از آن برایشان سخت است، استفاده از عطر ها در دوران بارداری بوده.

 

مادران باردار اصلا نباید از عطر استفاده کنند؟

حتما شنیده­ اید که برخی افراد عقیده دارند که مادر در این دوران، اصلا نباید از ادکلن ها و اودکلن­ ها استفاده کند، چون به نوزاد آسیب می­زند. هنوز دلیل پزشکی که این موضوع را به طور صددرصد تایید کرده باشد وجود ندارد، و همچنین برخی از گروه انجمن پزشکان بالینی معتقدند که استفاده از عطرها در دوران بارداری خطرناک نیست، تنها محدودیت برای کسانی بوده که در دوران بارداری به ادکلنها و یا اسپری ها حساسیت دارند.

 

مطلب تاثیر عطر و ادکلن بر روحیات را از دست ندهید!

 

برخی از خانم­های باردار با استفاده از ادکلن عطر در بارداری دچار تهوع، سرگیجه و یا سرفه می­شوند، این در حالیست که برخی دیگر، حالشان به کمک همین ادکلن ها خوب شده و احساس دلنشین و آرامش بخشی خواهند کرد. در نتیجه، خانم­هایی که با استفاده از عطر ها در دوران بارداری هیچ مشکلی ندارند و آلرژی پیدا نمی­کنند، بهتر است بهترین عطرها را در دوران بارداری را برای خود در نظر بگیرند. منظور از بهترین عطرها در دوران بارداری این بوده که، ادکلن هایی که ایمن و بدون عوارض باشند.

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید